RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Ndërron jetë ambasadori i RMV-së në Berlin

nderron-jete-ambasadori-i-rmv-se-ne-berlin

Ka vdekur Ramadan Nazifi, ambasadori i Maqedonisë së Veriut në Berlin.

“Me pikëllim të thellë e mora lajmin për vdekjen e Ambasadorit, Ramadan Nazifi, Ambasador aktual i Maqedonisë së Veriut në Berlin që nga viti 2019, ish Ambasador në Zvicër nga viti 2009 deri në vitin 2013 dhe për shumë vite diplomat karriere në Ministrinë e Punëve të Jashtme.

Ramadani, me të cilin kisha krijuar një miqësi personale, ishte një diplomat i shquar dhe i përkushtuar dhe do të mbahet mend nga kolegët e tij në Ministri.
Ngushëllime familjes, miqve dhe punonjësve të Ministrisë!

U prehtë ne paqe!, ka shkruar ne rrjetet sociale Bujar Osmani

Related posts

Aleanca për Shqiptarët zgjedh kryetarin e ri, Taravari kandidati i vetëm

admin

Haradinajt s’i mjaftojnë tri shtëpitë e qindra mijëra eurot, merr edhe pagën e veteranit

admin

Publikohet video e momentit kur një dron kamikaz ukrainas goditi urën në Krime

admin