RTV AHIRETI
Kuriozitete

Ndonjëherë thjesht duhet të thuash dëshirat e tua me zë të lartë

ndonjehere-thjesht-duhet-te-thuash-deshirat-e-tua-me-ze-te-larte

Një dron i National Geographic u përplas në oborrin e një fshatari të varfër në Gana.
Kur ekipi erdhi për të, burri pyeti me një buzëqeshje:
– A keni një më të madh si ky që të më çojë në Mekë për të kryer Haxh?
Gazetari i National Geographic publikoi një fotografi dhe këtë histori. Lajmi arriti deri në qeverinë saudite. Ata kontaktuan ambasadën e tyre në Gana, siguruan të gjitha shpenzimet e nevojshme dhe organizuan udhëtimin e dëshiruar.

E shikoni, ndonjëherë thjesht duhet të thuash dëshirat e tua me zë të lartë …😤😤
#samireademilutolli

Related posts

Karrocieri i vetëm i Prizrenit mban gjallë traditën shekullore

admin

Tre ditë në oqean pas përmbytjes së varkës! Nëna mban gjallë dy fëmijët duke u dhënë gji

admin

Robotët shpërndajnë ujë Zemzemi për pelegrinët

admin