RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Ndryshon qarkullimi i autobusëve urbanë për sot dhe nesër

ndryshon-qarkullimi-i-autobuseve-urbane-per-sot-dhe-neser

Të shtunën dhe të dielën do të ndërpritet qarkullimi në një pjesë të rrugës “Agim Ramadani” në kryeqytet për shkak të punimeve për zgjerimin e rrjetit të ngrohjes.

Qarkullimi do të ndërpritet në segmentin nga “Shtëpia e Sporteve” deri te ndërtesa e Kuvendit të Kosovës, ka njoftuar “Termokosi”.

“Termokosi” ka thënë se ndërprerja e qarkullimit në këtë rrugë ka qenë e domosdoshme “për të mundësuar kyçjen në gypin kryesor të ngrohjes për 62 objekte banesore me 767 njësi banimi të lagjes në afërsi të parkut të qytetit si dhe pjesës së qytetit të vjetër tek rruga “Bajram Kelemendi”.

Për shkak të mbylljes së këtij segmenti do të ndryshohet edhe rrjedha e qarkullimit të autobusëve urbanë.

Autobusët e “Trafikut Urban”, të linjës nr. 1, në shkuarje dhe ardhje do të qarkullojnë në rrugën “Eqrem Çabej”. Ndërsa autobusët e linjës nr. 3c, në shkuarje dhe ardhje do të qarkullojnë në rrugën ““Eqrem Çabej” për të vazhduar në Bulevardin “Xhorxh Bush”, rrugën “Garibaldi” dhe “Luan Haradinaj”.

Related posts

Osmani: Kosova shpreh përkushtim për bashkëpunim me Turqinë

rezart morina

Vilnius, Erdoğan takon shefin e NATO-s dhe kryeministrin suedez

admin

Një grua shpëtohet 205 orë pas tërmetit në Turqi – VIDEO

admin