RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Në fundjavë mbyllet për qarkullim një pjesë e rrugës “Agim Ramadani”

ne-fundjave-mbyllet-per-qarkullim-nje-pjese-e-rruges-“agim-ramadani”

NP “Termokos” SH.A. njofton opinionin e gjerë se të shtunën dhe të dielen më 08 dhe 09 prill, për shkak të punimeve, që po realizohen për zgjerimin e rrjetit të ngrohjes, do të ndërpritet qarkullimi në një pjesë të rrugës “Agim Ramadani”, përkatësisht në segmentin nga “Shtëpia e Sporteve” deri tek ndërtesa e Kuvendit të Kosovës.

Ndërprerja e qarkullimit në këtë rrugë ka qenë e domosdoshme për të mundësuar kyçjen në gypin kryesor të ngrohjes për 62 objekte banesore me 767 njësi banimi të lagjes në afërsi të Parkut të qytetit si dhe pjesës së Qytetit të vjetër tek rruga “Bajram Kelemendi”.

NP “Termokos” kërkon mirëkuptimin e qytetarëve për ndërprerjen e përkohshme të qarkullimit në këtë rrugë.

Related posts

Rama i drejtohet Kurtit: Kosova ka të gjithë solidaritetin, mirëkuptimin dhe mbështetjen e Shqipërisë

admin

Erdoğan bisedë telefonike me homologun rus Putin

admin

Kievi raporton për të paktën 500 fëmijë të vrarë që nga nisja e pushtimit

rezart morina