RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Në Xhaminë e Madhe u dhurua gjak vullnetar

ne-xhamine-e-madhe-u-dhurua-gjak-vullnetar

Këshilli i Bashkësisë Islame i Prishtinës, në bashkëpunim me Qendrën Kombëtare të Transfuzionit të Gjakut, në Xhaminë e Madhe kanë organizuar aksionin për dhurim vullnetar të gjakut.

Thirrjes për dhurim të gjakut iu përgjigjen dhjetëra xhematlinj, të cilët u shprehen të lumtur që do të jenë ndihmëtarë të personave që vuajnë nga sëmundje të ndryshme.

Nga Transfuzioni i Gjakut falënderuan Këshillin, teksa thanë se aksionet e tilla janë më se të nevojshme.

Ndërsa kryeimami i KBI- Prishtina, Burhanudin Hashani tha se në vazhdimësi në xhamitë e Prishtinës me rrethinë ndërmarrin aksione për dhurim vullnetar të gjakut.

Related posts

Tërmet vdekjeprurës në Afganistan

admin

Përfundon takimi në Bruksel mes Bislimit dhe Petkoviqit

admin

Erdoğan dhe Putin diskutojnë masat për dërgimin në Afrikë të miellit rus të prodhuar në Turqi

admin