RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Netanyahu thotë se Izraeli është përgatitur për “sulm të drejtpërdrejtë nga Irani”

netanyahu-thote-se-izraeli-eshte-pergatitur-per-“sulm-te-drejtperdrejte-nga-irani”

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha se Izraeli është i përgatitur për një “sulm të drejtpërdrejtë nga Irani”.

“Sistemet tona të mbrojtjes janë vendosur; ne jemi të përgatitur për çdo skenar, si në mbrojtje ashtu edhe në sulm”, tha ai në një deklaratë televizive, duke shtuar se Izraeli kishte mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe “shumë” vendeve.

Related posts

Ekonomia e Turqisë rritet përtej parashikimeve të tregut

rezart morina

Liga Arabe dënon ‘krimet’ e Izraelit në Xhaminë Al-Aksa

admin

OKB e shqetësuar nga zhvendosja e dhjetëra mijëra personave në Sudan

rezart morina