RTV AHIRETI
Albin KurtiKosovaKryesoreLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Nga hapja e doganave në Porto Romano e Durrës te hekurudha që lidh dy vendet, Kurti rreshton arritjet për afrimin e Kosovës me Shqipërinë: 58 marrëveshje…

nga-hapja-e-doganave-ne-porto-romano-e-durres-te-hekurudha-qe-lidh-dy-vendet,-kurti-rreshton-arritjet-per-afrimin-e-kosoves-me-shqiperine:-58-marreveshje…

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka deklaruar se ka gjithmonë vend për t’u afruar më shumë me Shqipërinë,.. Në një postim në rrjetet sociale, Kurti ka përmendur arritjet e viteve të fundit për tu afruar më shumë me vendin tonë, ndër të cilat ka përmendur hapjen e dy zyrave doganore në Durrës dhe Porto Romano, […]

Related posts

Në shkurt, për herë të parë vaksinohen 12-vjeçaret kundër kancerit të qafës së mitrës

rezart morina

Erdoğan: Kemi strehuar përkohësisht 2,4 milionë, rindërtimi brenda 1 viti – VIDEO

rezart morina

Grevat në aeroportet gjermane detyrojnë Lufthansa-n të anulojë mbi 1.300 fluturime

rezart morina