RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Nis largimi i barrikadave edhe në Lagjen e Boshnjakëve

nis-largimi-i-barrikadave-edhe-ne-lagjen-e-boshnjakeve

Pas Rudarës, largimi i barrikadave nisi edhe në afërsi të Lagjes së Boshnjakëve, që është një vendbanim multietnik, ku jetojnë shqiptarë, serbë dhe boshnjakë, në Mitrovicën e Veriut.

Barrikada në Lagjen e Boshnjakëve është e para e vendosur brenda ndonjë qyteti në veri, që kur disa serbë lokalë nisën bllokimin e rrugëve më 10 dhjetor.

Barrikadat e tjera janë të vendosura kryesisht në rrugë magjistrale që çojnë drejt pikëkalimeve kufitare Jarinjë dhe Bërnjak, që lidhin Kosovën dhe Serbinë.

Related posts

Kosovë, vërshimet shkaktuan pasoja materiale në Skenderaj

admin

Kjo është gjendja në vendkalimet kufitare të Kosovës

admin

Ish-kryetari i AAK-së në Prizren kërcënon stafin e RTV Besa, reagon AGK-ja

admin