RTV AHIRETI
Shëndetësi

Niseni ditën me ujë me limon dhe mjaltë

niseni-diten-me-uje-me-limon-dhe-mjalte

Që të keni më shumë energji, të ndjeheni më mirë e madje që të humbisni peshë niseni ditën me një pije të thjeshtë. Bëhet fjalë për ujë me limon dhe mjaltë.

Në një filxhan të mbushur me ujë hidhni një lugë të mesme me mjaltë dhe shtrydhni gjysmën e limonit.

Përfitimet nga kjo pije nuk janë të pakta.

Mbron nga infeksionet

Kjo pije stimulon sistemin e tretjes dhe zorrës së trashë, kështu që ju nuk do të keni asnjë problem me kapsllëkun. Gjithashtu ajo vepron si një diuretik, pastron sistemin urinar dhe mbron trupin tuaj nga infeksionet.

Përmirëson tretjen

Limoni ndihmon mëlçinë. Mjalti ka veti antibakteriale që mbrojnë kundër infeksioneve. Gjithashtu, ajo ndihmon në prodhimin e mukusit në stomak dhe lirimin e toksinave nga trupi.

Lëkura juaj do të jetë më e shëndetshme

Limoni ka shumë përfitime në lëkurë dhe gjithashtu ndihmon për të pastruar gjakun dhe stimulon prodhimin e qelizave të reja të gjakut. Përzierja me ujë dhe mjaltë ka një efekt antibakterial dhe stimulon prodhimin e kolagjenit.

Related posts

Arsyeja e vërtetë përse në restorante në pjatë gjithmonë ju sjellin një copë majdanozi – çka do të duhej të bënit me të

admin

Mjaltë me vaj ulliri, kombinimi që rigjeneron organizmin

admin

Si duhet të sillen prindërit me fëmijët kur i vënë në gjumë

admin6