RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Një grua në Prizren tentoi të vetëvritet pasi djalit të saj iu vazhdua paraburgimi

nje-grua-ne-prizren-tentoi-te-vetevritet-pasi-djalit-te-saj-iu-vazhdua-paraburgimi

Një grua në Prizren ka tentuar të bëjë vetëvrasje duke përdorur sasi të madhe të medikamenteve.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Prizrenit, Shyqri Bytyqi konfirmoi për Telegrafin, se gruaja gjendet jashtë rrezikut për jetë.

Siç konfirmoi Policia, gruaja ka tentuar të bëjë vetëvrasje për shkak se djalit të saj i është vazhduar paraburgimi.

“Më datën 23.07.2023, rreth orës 15:00 policia është informuar se në emergjencën e Spitalit Rajonal të Prizrenit gjendet një viktimë femër, e moshës 53 vjeçare, për shkak se gjendjes së rënduar shëndetësore si pasojë e përdorimit të medikamenteve. Dyshohet se e njëjta me anë të medikamenteve ka tentuar të bëjë vetëvrasje për shkak se djalit të saj i është vazhduar paraburgimi”, theksoi ai.

Zëdhënësi i Policisë bëri të ditur se, djalit të saj i është vazhduar paraburgimi për një rast kanosje -dhunë në familje.

“Viktima gjendet jashtë rrezikut për jetë. Policia ka dal në vendngjarje dhe rasti është nën hetime”

Related posts

Arrestohen një kosovar dhe një serb në Leposaviq, dyshohet se po kontrabandonin mallra

admin

Erdoğan: Turqia kërkon rezultate, e jo fjalë nga Suedia dhe Finlanda për grupet terroriste

admin

Afganistan, 15 të vdekur dhe 50 të plagosur nga shpërthimi në xhami

admin