RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

Një i vdekur dhe 763 raste të reja me coronavirus

nje-i-vdekur-dhe-763-raste-te-reja-me-coronavirus

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se nga 2,030 teste të bëra në 24 orët e fundit nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, 763 persona kanë rezultuar pozitiv.

MSH njofton se në 24 orët e fundit është shënuar një rast i vdekjes.

Ministria po ashtu njofton se janë shëruar 213 persona, ndërsa në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 2,184.

Në 24 orët e fundit janë vaksinuar 289 persona.

Related posts

Gjashtë shenja alarmante të mungesës së proteinave në trup

admin

Dëmtimi i bustit të Skënderbeut të Gjenevë, Kryetari i Bashkisë dënon aktin: Ngjarja po hetohet, nuk përjashtohet skenari me sfond nacionalist

admin

Pretendohet se inteligjenca greke ka përgjuar shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Greqisë

admin