RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Një i vdekur dhe tre të lënduar nga aksidenti në “Arbën Xhaferi

nje-i-vdekur-dhe-tre-te-lenduar-nga-aksidenti-ne-“arben-xhaferi

Një person ka mbetur i vdekur dhe tre të tjerë janë lënduar si pasojë e një aksidenti mes një veture dhe një kamioni në autostradën “Arbën Xhaferi” në fshatin Bibaj të Ferizajt.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënsi i Policisë, Daut Hoxha, i cili shtoi se njëri nga të lënduarit ka plagë më të rënda dhe është percjellur për trajtim mjekësor.

“Rreth ores 17:40, Policia e Kosovës ka pranuar informatën per nje aksident trafiku ne atustaraden “Arber Xhaferi ” ne Bibaj, Ferizaj, drejtimi Kaçanik. Policia ka reaguar ne vendin e ngjarjes me njësitet relevante, janë njoftuar ekipet emergjente dhe pas arritjes ne vendin e ngjarjes është konstatuar se ne aksident kane qene te përfshirë një kamion dhe një automjet”.

“Raportohet se nje person ka humbur jeten ne vendin e ngjarjes si pasoje e aksidentit dhe tre persona tjere kane marr lendime trupore, njeri nga ta me lendime më te renda dhe eshte percjellur per trajtim mjeksor. Njesitet kompetente per menaxhimin dhe kontrollin e trafikut ne autostrade jane marr me rastin dhe deri ne perfundimine vendshiqimit nga mjeksia ligjore do te ketë bllokim te rruges ne kete lokacion”.

Related posts

Rrezik nga përmbytjet në Shqipëri, disa lumenj në pikën kritike

admin

Kurti nga Estonia: Kosova e rrezikuar nga sulmet kibernetike, mund të vijnë nga aleatët e Rusisë

rezart morina

Aktivistët mjedisor organizojnë protestë para ndërtesës së Senatit në Romë – VIDEO

rezart morina