RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Një i vdekur nga arma e zjarrit dhe dy të plagosur nga therja me thikë në Prishtinë

nje-i-vdekur-nga-arma-e-zjarrit-dhe-dy-te-plagosur-nga-therja-me-thike-ne-prishtine

Një person ka ndërruar jetë nga të shtënat me armë zjarri dhe dy të tjerë kanë marrë lëndime trupore si pasojë e therjes me thikë, ngjarje kjo e ndodhur sot në mesditë rreth orës 13:20 në lagjen “Arbëria” në Prishtinë.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Ahmeti tha se ngjarja ka ndodhur në një hotel në lagjen “Arbëria”, në Prishtinë, ndërsa vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor.

“Sot rreth orës 13:20 policia ka marrë informatën për të shtëna me armë zjarri, në lagjen Arbëria të Prishtinës, saktësisht në një hotel. Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet e nevojshme policore dhe ekipi mjekësor.

Bazuar në të dhënat fillestare nga arma e zjarrit lëndime ka pësuar një person, i cili në vendngjarje ka ndërruar jetë, vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor.

Ndërsa dy persona të tjerë të lënduar(dyshohet me mjet të mprehtë) janë dërguar për tretman mjekësor”, ka thënë Ahmeti.

Sipas saj, aktualisht hetuesit policor, në koordinim me prokurorin e shtetit janë duke punuar për të ndriçuar dhe sqaruar të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me këtë ngjarje.

Po ashtu, Telegrafi ka marr vesh se të plagosurit janë duke marrë tretman mjekësore në emergjencën e QKUK-së.

“Njëri nga të lënduarit është duke marrë trajtim mjeksësor nga kirurgjia torakale, ndërsa tjetri ka gjendje më stabile”, merr vesh Telegrafi

Related posts

Osmani takoi komandantin e NATO-s në Napoli, flasin për tranzicionin e FSK-së

admin

Grupet palestineze në Gaza bëjnë thirrje për “rritjen e presionit” kundër sulmeve izraelite

rezart morina

Parlamenti bullgar vendos sot mbi fatin e qeverisë së Petkovit

admin