RTV AHIRETI
KosovaLajmeLajmet e funditSerbiaShqipëriashqiptaret me imazh te mireTë Gjithazvicra

Një lajm i mirë nga Berna: Pas publikimit te raporteve nga policia në Zvicër, shqiptarët nuk përmenden askund më si problematikë apo pjesë e krimit te organizuar

nje-lajm-i-mire-nga-berna:-pas-publikimit-te-raporteve-nga-policia-ne-zvicer,-shqiptaret-nuk-permenden-askund-me-si-problematike-apo-pjese-e-krimit-te-organizuar

Gjatë kësaj jave, Departamentet e sigurisë, policisë dhe drejtësisë pothuajse nga gjitha kantonet e Zvicrës kanë dalë me statsitika për kriminalitetin dhe krimin e organizuar në vend. Sipas këtyre shifrave, thuhet se në Zvicer kriminaliteti është në rritje, gjë që e dëshmojnë edhe të dhënat e raporteve nga viti 2023. Sipas Bernës zyrtare, gjithsej 522,558 […]

Related posts

Lampedusa, rreth 600 migrantë nga Afrika mbërrijnë në ishull

admin

Moti i ftohtë në Afganistan vret 124 persona

admin

Kievi bën thirrje për një takim urgjent të Këshillit të Sigurimit të OKB-së

rezart morina