RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Një muaj paraburgim për serbin, Dalibor Spasic, i dyshuar për sulm ndaj gazetarëve në veri

nje-muaj-paraburgim-per-serbin,-dalibor-spasic,-i-dyshuar-per-sulm-ndaj-gazetareve-ne-veri

Dy ditë më parë, Policia e Kosovës ka arrestuar në Jarinjë, Dalibor Spasic i dyshuar për sulm ndaj gazetarëve në veri.

Në anën tjetër, burime të IndeksOnline bëjnë me dije se të njëjtit i është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditëve.

Në tre ditët e fundit, Policia e Kosovës ka arrestuar tre serb të dyshuar për sulmet brutale ndaj gazetarëve ne veri të vendit.

Related posts

Kina dëbon konsullin e Kanadasë në Shangai

rezart morina

Kurti udhëton drejt Sllovenisë, merr pjesë në Forumin e Bledit së bashku me Ramën dhe liderët e tjerë të rajonit

admin

Policia nis hetimet për tri vdekje të dyshimta në Prishtinë, Graçanicë e Malishevë

admin