RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Një tërmet i fuqishëm godet Japoninë verilindore

nje-termet-i-fuqishem-godet-japonine-verilindore

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Japoninë verilindore të martën, njoftoi Agjencia Meteorologjike e Japonisë, transmeton Anadolu.

Sipas agjencisë, tërmeti me magnitudë 6,1 ballë të shkallës Rihter goditi provincën Aomori në Japoninë verilindore.

“Tërmeti u regjistrua në brigjet lindore të Aomorit në një thellësi prej rreth 20 kilometrash”, shtoi agjencisë.

Ndërkaq, sipas Shërbimit Gjeologjik të SHBA-së, një tërmet me magnitudë 6,2 ballë goditi rajonin Hokkaido të Japonisë.

Deri më tani nuk ka asnjë konfirmim për viktima apo dëme të mundshme.

Related posts

Partitë populiste drejtojnë Europën, 1 në 3 persona votojnë ekstremet

admin

Holanda planifikon t’i strehojë refugjatët nëpër anije

admin

Rriten krimet e urrejtjes në ShBA

rezart morina