RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

Një vdekje dhe mbi 500 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

nje-vdekje-dhe-mbi-500-raste-te-reja-me-covid-19-ne-kosove

Një vdekje dhe 519 raste të reja janë shënuar si pasojë e Covid-19 në Kosovë, gjatë 24 orëve të fundit.

Kështu ka njoftuar ministria e Shëndetësisë përmes raportit të saj të përditshëm, ku shtohet se persona të shëruar nga virusi gjatë kësaj kohe janë 779.

Sa i përket rasteve aktive, ato janë 4.586.

Related posts

Policia kërkon ndihmë në identifikimin e dy hajnave

admin

Shtëpia e Bardhë denoncon retorikën bërthamore të Presidentit Putin

rezart morina

Cilat vitamina mund të përdorni së bashku: Merren më shpesh për imunitet, por në këtë kombinim janë më të efektshmet

rezart morina