RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Një zyrtar i lartë ushtarak jemenas gjendet i vdekur në Egjipt

nje-zyrtar-i-larte-ushtarak-jemenas-gjendet-i-vdekur-ne-egjipt

Ambasada e Jemenit në Egjipt ka bërë të ditur se një zyrtar i lartë ushtarak jemenas është gjetur i vdekur në kryeqytetin egjiptian Kajro, transmeton Anadolu.

Ambasada jemenase konfirmoi se gjeneralmajor Hassan bin Jalal al-Obaidi u gjet i vrarë në banesën e tij në Kajro.

Ambasada po ndjek hetimet me autoritetet egjiptiane të sigurisë për vrasjen e zyrtarit.

Sipas mediave jemenase, trupi i zyrtarit u gjet me duar dhe këmbë të lidhura dhe me shenja të rrahjes në kokë dhe qafë.

Autoritetet egjiptiane deri më tani nuk janë prononcuar mbi raportin.

Related posts

“Së bashku mund të sigurojmë më shumë stabilitet dhe siguri për botën”- Scholz takohet me Xi në Pekin, kancelari: Do diskutoja me kënaqësi me ju për një paqe të drejtë në Ukrainë

admin

Opozita maqedonase kërkon zgjedhje të parakohshme

admin

Gjykata e Pakistanit dërgon ish-kryeministrin Khan në paraburgim policor, rritet numri i të vdekurve mes protestave

admin