RTV AHIRETI
Lajme

Njohja e Palestinës/ DW: BE me presion ndaj Izraelit! Kush janë dy shtetet që kanë nxitur iniciativën

njohja-e-palestines/-dw:-be-me-presion-ndaj-izraelit!-kush-jane-dy-shtetet-qe-kane-nxitur-iniciativen

Spanja dhe Irlanda janë dy shtete që kanë nxitur iniciativën e njohjes së Palestinës si shtet nga vende të tjera të BE. Kësaj po i bashkangjiten shtete të tjera, që kanë lidhje të ndryshme me palestinezët. Në aspektin diplomatik Maji 2024 duhet të hyjë si muaj jashtëzakonisht i suksesshëm në historinë palestineze. Asambleja e Përgjithshme

Related posts

Presidenti ukrainas Zelenskyy nesër viziton Turqinë

rezart morina

25-vjetori i rënies së Indrit Carës, dëshmi ekskluzive nga komando dhe bashkëluftëtarët e heroit që dha jetën për lirimin e Kosovës

admin

Bashkëpunëtori i Putinit: SHBA-ja u largua nga Afganistani për ta përgatitur Ukrainën për luftë

admin