RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Opozita mbështet tërheqjen e Trustit

opozita-mbeshtet-terheqjen-e-trustit

Sot në Kuvendin e Kosovës po diskutohet për Projektligjin për tërheqjen e parave nga Fondi Pensional.

Me këtë rast nga Lëvizja Vetëvendosje kanë deklaruar se janë kundër tërheqjes nga Trusti.

Për dallim nga VV, opozita janë shprehur pro tërheqjen së Trustit, duke e mbështetur këtë Projektligj.

Në lidhje me këtë nga partitë opozitare folën, deputeti Ferat Shala (PDK), Avdullah Hoti (LDK) si dhe Besnik Tahiri nga AAK

Related posts

Vuçiq dhe Aliyev: Serbia dhe Azerbajxhani mbështesin njëra-tjetrën në skenën ndërkombëtare

admin

Parlamenti i Hungarisë shtyn seancën e votimit për pranimin e Suedisë në NATO

admin

Scholz i premton Ukrainës armatim dhe rindërtim të qyteteve

admin