RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Osmani dënon kërcënimet e Serbisë ndaj policëve të Kosovës: Kjo fushatë duhet ndalur

osmani-denon-kercenimet-e-serbise-ndaj-policeve-te-kosoves:-kjo-fushate-duhet-ndalur

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka dënuar kërcënimet nga Serbia, ndaj pjesëtarëve të policisë nga komuniteti serbë të cilët të hënë kanë filluar punë në veri.

Ajo tha se kjo fushatë duhet të ndalët dhe autorët të sillen para drejtësisë.

“I dënoj kërcënimet ndaj zyrtarëve policorë të Kosovës nga ana e Serbisë dhe grupeve të saj kriminale”.

“Policia jonë është profesionale dhe multietnike. Kjo fushatë duhet të ndalet dhe autorët duhet të sillen para drejtësisë. Jemi me oficerët tanë policorë derisa ata shërbejnë me guxim për një Kosovë të sigurt për të gjithë”, ka shkruar Osmani në Twitter.

Related posts

Komandanti i KFOR-it dhe shefi i shtabit të ushtrisë serbe flasin për patrullimet në vijën kufitare

RTI

Aksident i rëndë në Itali/ Përplasen dy kamiona, humb jetën i riu shqiptar

admin

Shefi i diplomacisë saudite “së shpejti” do ta vizitojë Teheranin

rezart morina