RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Osmani dhe shefi i EULEX-it diskutojnë për sigurinë dhe sundimin e ligjit

osmani-dhe-shefi-i-eulex-it-diskutojne-per-sigurine-dhe-sundimin-e-ligjit

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim shefin e EULEX-it, Giovanni Pietro Barbano.

Bëhet e ditur se temë diskutimi kanë qenë zhvillimet e fundit të sigurisë dhe sundimit të ligjit në vend.

“Presidentja Osmani dhe shefi i EULEX-it Barbano diskutuan edhe për bashkëpunimin ndërmjet institucioneve të Republikës së Kosovës dhe EULEX-it, brenda mandatit teknik të EULEX-it për monitorim, mentorim dhe këshillëdhënie”, thuhet nga Presidenca.

Related posts

Regjistrimi i popullsisë/ ASK-ja së shpejti publikon rezultatet paraprake

RTI

Policia e Berlinit shuan me forcë protestën propalestineze, sulmon një grua

rezart morina

Zbulohen idetë e politikanëve të të djathtës ekstreme suedeze për të “çrrënjosur” muslimanët

admin