RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Osmani për vizitë në Shqipëri më 4 dhe 5 shtator, publikohet agjenda

osmani-per-vizite-ne-shqiperi-me-4-dhe-5-shtator,-publikohet-agjenda

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj do të presë me ftesë të tij në Tiranë, në një vizitë shtetërore në datat 4-5 shtator 2023 Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani.

Osmani do të pritet me një ceremoni shtetërore në ambientet e Presidencës së Shqipërisë, derisa lidhur me këtë vizitë është publikuar agjenda e plotë:

10:00 – Ceremonia Zyrtare e Mirëseardhjes në Institucionin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë.

Vijohet me takimin mes dy Presidentëve dhe më pas takimin e zgjeruar mes delegacioneve.

11:40 – 12:05 Konferencë për shtyp e dy presidentëve.

Përgjatë qëndrimit në Shqipëri, Presidentja Osmani ka parashikuar edhe takime të tjera të nivelit të lartë.

Kjo është vizita e parë e Presidentes së Kosovës që nga koha kur kreu i shtetit Bajram Begaj mori detyrën.

Related posts

Kosovë, myftiu Tërnava priti në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralin Özkan Ulutaş

rezart morina

Nuk miratohet Projektligji që lejon tërheqjen e kursimeve pensionale nga Trusti

admin

Sekretari amerikan i Mbrojtjes diskuton me homologun izraelit mbi situatën në Gaza

rezart morina