RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Osmani takohet me admiralin Munsch në konferencën e sigurisë në Mynih

osmani-takohet-me-admiralin-munsch-ne-konferencen-e-sigurise-ne-mynih

Në Mynih, në kuadër të Konferencës së Sigurisë, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me Admiralin Stuart B. Munsch, Komandant i Komandës së Forcave të Përbashkëta Aleate të NATO-s në Napoli.

Presidentja Osmani ka shprehur mirënjohje për punën e NATO-s në Kosovë përgjatë këtyre 23 viteve në mbrojtje të sigurisë e stabilitetit. Në takim u diskutua për zhvillimet e fundit në fushën e sigurisë, me ç’rast u potencua rëndësia e bashkëpunimit të ngushtë përderisa ballafaqohemi me këto sfida në rajonin tonë dhe përtej.

Related posts

OBSH do të vendosë rregulla për mjekësinë tradicionale

admin

BE rrit sigurinë në det dhe në hapësirë

rezart morina

Moderna njofton për përditësimin e vaksinës COVID-19

admin