RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

OVL-UÇK paralajmëron protestë kundër Qeverisë Kurti

ovl-uck-paralajmeron-proteste-kunder-qeverise-kurti

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL-UÇK-së, Faton Klinaku, ka paralajmëruar protesta ndaj Qeverisë Kurti.

Ai shkroi në Facebook të mërkurën se protestat janë të pashmangshme, por për kohën dhe formën tha se do të njoftojë.

“Protestat ndaj kësaj qeverie janë të pashmangshme. Për kohën dhe formën e protestës do të njoftoheni me kohë”, shkroi Klinaku.

Në përgjimet e publikuara, Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, dëgjohet duke biseduar me Listën Serbe për Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) dhe projektligjin për pensionet e veteranëve.

OVL-UÇK-ja ka mbajtur edhe më parë protesta.

Related posts

Veriu mbetet i barrikaduar edhe të hënën

admin

Shtesat mujore për deputetët do të jenë gati sa paga e një zjarrfikësi

rezart morina

Osmani: Tërësia territoriale, kushtetutshmëria, rendi juridik e sovraniteti janë të panegociueshme

rezart morina