RTV AHIRETI
Kuzhinë

Pakora me perime: Vështirë t’i rezistosh shijes së këtij gatimi indian

pakora-me-perime:-veshtire-t’i-rezistosh-shijes-se-ketij-gatimi-indian

Kuzhina indiane është një prej thesareve më të çmuar të kulinarisë botërore

E shijshme, e shëndetshme dhe tejet ekzotike. India na ka dhuruar më të mirën e saj.

Pakora me perime, realizohet lehtë, hahet me dorë dhe është ndër recetat më të preferuara nga kuzhina e vendit të largët, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

300 gr miell
300 gr patate
300 gr qepë
3 qepë të njoma
200 gr spinaq
1 lugë çaji shafran
1 lugë çaji kumin
1 lugë çaji koriandër
1 lugë gjelle lëng limoni
spec djegës
kripë
piper
vaj ulliri
▪ majdanoz

Përgatitja:

Në një tas hidhni miellin, shtoni specin djegës dhe shafranin, e më pas gradualisht shtoni lëngun e limonit dhe ujë, derisa të formohet brumi i trashë.

Pasi e keni lënë për 10-15 minuta në gjendje normale, shtoni të gjithë përbërësit e tjerë, përpos vajit të ullirit.

Vajin e ullirit ngroheni në rreth 1-2 minuta në një tigan të gjerë dhe pasi të jetë gati, hidhni një lugë nga brumi i përgatitur.

Lëreni të skuqet 5-6 minuta, derisa të bëhet krokante dhe të marrë ngjyrë të artë në kafe.

Sigurohuni që perimet të jenë skuqur si duhet.

Sugjerohet të shërbehen të ngrohta.

Shijojini! /Telegrafi/

 

The post Pakora me perime: Vështirë t’i rezistosh shijes së këtij gatimi indian appeared first on Telegrafi.

Related posts

Toptha energjie nga çokollata me lajthi dhe fara lulëkuqeje

admin6

Polenta me pulë

admin

Pica dietale: Një recetë me brumë shtëpie për të cilën nuk keni nevojë të prisni të bymehet

admin