RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Pas temperaturave të larta, paralajmërohen përmbytje në Angli

pas-temperaturave-te-larta,-paralajmerohen-permbytje-ne-angli

Stuhi dhe reshje të dendura shiu parashikohen në të gjithë Anglinë të martën, derisa paralajmërohet edhe për përmbytje.

Zyra e Meteorologjisë ka lëshuar një paralajmërim të martën, për stuhi në pjesën më të madhe të Mbretërisë së Bashkuar të martën. Kushtet mund të shkaktojnë gjithashtu ndërprerje të transportit dhe ndërprerje të energjisë elektrike në të gjitha zonat e goditura nga shiu i dendur, shkruan Sky News të martën.

Breshër, rrufe të shpeshta dhe përmbytje të mundshme paralajmërohen për pjesët jugore të Anglisë.

Reshjet e shiut priten gjithashtu në të gjithë Skocinë të martën.

Moti i lig vjen pas disa javësh me reshje të vogla shiu dhe temperatura të larta që shkaktuan thatësira në disa pjesë të vendit që çuan edhe në zjarre. /koha

Related posts

Spanjë, mbi 4 mijë të evakuuar për shkak të zjarrit pyjor në ishullin La Palma

rezart morina

Erdogan: Ronaldo iu nënshtrua ‘ndalimit politik’ në Kupën e Botës – VIDEO

admin

Bislimi e Petkoviqi takohen sot në Bruksel

rezart morina