RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Pas vrasjes, trupi i Liridonës do të rivarroset nesër në fshatin e saj të lindjes

pas-vrasjes,-trupi-i-liridones-do-te-rivarroset-neser-ne-fshatin-e-saj-te-lindjes

Rivarrimi i turpit të Liridona Ademaj-Murseli do të bëhet nesër në varrezat e fshatit Rracaj, komuna e Gjakovës.

Kështu është bërë e ditur në një njoftim në faqen zyrtare të këtij fshati.

“Njoftim mortor nga familja Ademaj. Familja Ademaj njofton miq, shokë e dashamir se rivarrimi i vajzës tonë Liridona Ademaj e vrarë me datën 29.11.2023 bëhet nesër me datë 4 dhjetor 2023 në varrezat e fshatit Rracaj në ora 14:00”, thuhet në njoftim.

Familjarët e të ndjerës sot i kishin dorëzuar kërkesë me shkrim prokurores Besa Limani për të lejuar zhvarrosjen dhe rivarrimin e Liridonës.

“E nderuar prokurore, kërkojmë nga ju që të na mundësoni që turpin e vajzës sonë Liridona Ademaj ta zhvarrosim dhe ta rivarrosim në fshatin Rracaj. Kjo është një procedurë dhe përjetim tepër i rëndë për neve dhe këtë vendim e kemi marrë me shumë vështirësi por duam që ajo të prehet në shtëpinë e saj”, thuhej në kërkesën e familjarëve të Liridonës.

Familjarët kanë kërkuar gjithashtu nga prokurorja që gjatë procedurës së zhvarrosjes dhe rivarrosjes përmes policisë të ju sigurohet privatësi e plotë.

Liridona është vrarë më 29 nëntor në Prishtinë. Në mesin e tre të dyshuarve për vrasjen e 30-vjeçares është edhe burri i saj, Naim Murseli.

Në seancën e sotme dëgjimore Gjykata Themelore u caktoi nga një muaj paraburgim tre të dyshuarve, dhe të njëjtit janë dërguar në Burgun e Sigurisë së Lartë.

Related posts

Retorika pro-palestineze e aktivistes Thunberg, shkakton kritika në Gjermani

rezart morina

Iu nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjikale, Veliaj poston fotot nga spitali: Humba 2 gurë bashkë me tëmthin, por fitova dy shokë përjetë

admin

Çavuşoğlu takohet në Romë me homologun e tij italian, Tajani

admin