RTV AHIRETI
Lajme

Pavarësisht sulmit nga Irani, Izraeli i rikthehet sërish luftës në Palestinë! Ushtria thërret rezervistët për operacionet tjera në Gaza

pavaresisht-sulmit-nga-irani,-izraeli-i-rikthehet-serish-luftes-ne-palestine!-ushtria-therret-rezervistet-per-operacionet-tjera-ne-gaza

Ushtria izraelite ka thënë të dielën se shumë shpejt do t’i thërrasë dy divizione të rezervistëve për operacione në Gazë, ku është duke e luftuar Hamasin, grupin palestinez të shpallur terrorist prej Shteteve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian. “Në përputhje me vlerësimet e situatave, Forcat e Mbrojtjes së Izraelit do të thërrasin dy brigada me

Related posts

Izraeli dhe aleatët rrëzojnë shumicën e dronëve dhe raketave të Iranit! Guterres: Bota nuk mund të përballojnë një luftë tjetër

admin

Myftiu Tërnava priti në takim myftiun e Myftinisë së Bajram Pashës, z. Recep Eren

admin

Sulmi iz’raelit në shkollën e drejtuar nga UNRWA vr’au 13 persona

admin6