RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

PDK e lëshon sallën e Kuvendit, s’merr pjesë në votime

pdk-e-leshon-sallen-e-kuvendit,-s’merr-pjese-ne-votime

Deputetët e PDK-së kanë lëshuar seancën e sotme të Kuvendit.

Arsye për këtë është qëndrimi i tyre që të mos marrin pjesë në votimin për zgjedhjen e anëtarëve të rinj të Bordit të RTK-së, shkruan lajmi.net,.

“Nuk do të marrë pjesë në këtë votim nuk do të bëjmë propozim për asnjë kandidat”, ka thënë Abelard Tahiri, shef i Grupit Parlamentar të PDK-së.

Related posts

Ngritet aktakuzë për korrupsion kundër gjashtë zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve të komunës së Istogut

admin

Erdoğan bëri thirrje për unitet kundër përshkallëzimit të islamofobisë në vendet perëndimore

rezart morina

Indonezi, hapet ekspozita me reliktet e profetit Muhamed

admin