RTV AHIRETI
Lajme

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian uron kryeministrin e ri të Serbisë: Mezi pres të punojmë bashkë! Ta çojmë vendin drejt integrimit

perfaqesuesi-i-larte-i-bashkimit-evropian-uron-kryeministrin-e-ri-te-serbise:-mezi-pres-te-punojme-bashke!-ta-cojme-vendin-drejt-integrimit

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell, tha të premten se mezi pret të punojë me Qeverinë e re të Serbisë, por shtoi se veprimi në përputhje me vlerat dhe politikat e bllokut janë thelbësore për rrugën drejt anëtarësimit në bllok. “Urime kryeministrit të ri të Serbisë, Millosh

Related posts

Sot zgjedhjet në Luginë të Preshevës

admin

Dy xhami në Angli marrin letra islamofobike pas tërmeteve në Turqi e Siri

rezart morina

RMV: KSHZ publikon rezultatet e parë të zgjedhjeve presidenciale

RTI