RTV AHIRETI
Lajme

“Përmbahuni nga përshkallëzimi”- Komisioni Evropian i bën thirrje Iranit, Izraelit dhe aleatëve të tyre: E nevojshme që rajoni të mbetet i qëndrueshëm

“permbahuni-nga-pershkallezimi”-komisioni-evropian-i-ben-thirrje-iranit,-izraelit-dhe-aleateve-te-tyre:-e-nevojshme-qe-rajoni-te-mbetet-i-qendrueshem

Presidenti i Komisionit Evropian i ka bërë thirrje Iranit, Izraelit dhe aleatëve të tyre që të përmbahen nga përshkallëzimi i situatës në Lindjen e Mesme.  “Është absolutisht e nevojshme që rajoni të mbetet i qëndrueshëm dhe që të gjitha palët të përmbahen nga veprimet e mëtejshme”, tha Ursula von der Leyen. Komenti i saj vjen

Related posts

Kadetët e FSK-së bëjnë stërvitje krah ushtarëve të NATO-s

admin

Papa Françesku bën thirrje për harmoni mes feve në Mongoli – VIDEO

admin

Kurti i quan të fuqishme lidhjet e Kosovës me Zvicrën, thekson bashkëpunimin ekonomiko-kulturor

RTI