RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Përmbytet një anije me emigrantë në Detin Egje, 16 të vdekur – VIDEO

permbytet-nje-anije-me-emigrante-ne-detin-egje,-16-te-vdekur-–-video

Të paktën 16 persona e kanë humbur jetën pas përmbytjes së një anijeje me emigrantë të parregullt pranë ishullit grek Lesbos në Detin Egje, njoftoi Roja bregdetare greke, transmeton Anadolu Agency (AA).

Agjencia shtetërore greke e lajmeve AMNA raportoi se në anije ndodheshin rreth 40 emigrantë të parregullt.

Më tej bëhet e ditur se jetën e kanë humbur 16 persona, duke zbuluar se viktimat janë gra të reja me origjinë afrikane. Janë shpëtuar nëntë emigrantë ndërsa vazhdon kërkimi për 15 të zhdukur. /aa

 

 

Related posts

Digjet shtëpia në Tiranë, por shpëton vetëm Kurani, zjarrfikësi tregon momentin emocionues

rezart morina

Rusia vazhdon sulmet ndaj infrastrukturës së energjisë ukrainase

admin

Baerbock: Serbia të bëjë thirrje për heqje dorë nga dhuna

admin