RTV AHIRETI
FeaturedLajmeLajmetMaqedoni

Përsëri protestohet para Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, kërkohet refuzimi i propozimit francez

perseri-protestohet-para-kuvendit-te-maqedonise-se-veriut,-kerkohet-refuzimi-i-propozimit-francez

Qytetarët që protestojnë kundër pranimit të propozimit francez janë mbledhur sërish sot para Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Protestat kundër propozimit francez mbështeten edhe nga partitë opozitare OBRM-PDUKM dhe “E Majta”.

Në Kuvend, nga ana tjetër, për të dytën ditë po vijon debati për Informacionin për përmbajtjen e propozim-Kornizës negociataore për fillimin e negociatave të anëtarësimit të RMV-së në BE.

Para dhe përreth objektit të Kuvendit ka sigurim policor, ndërsa rruga para Kuvendit është e mbyllur për komunikacion.

Related posts

Bora lë pa rrymë disa distrikte, KEDS: Po punojmë që të kthehet në normalitet furnizimi me energji elektrike

rezart morina

OKB thotë se 100 palestinezë janë vrarë në Bregun Perëndimor që nga fillimi i vitit 2022

admin

E gjuajtën Policinë me armë zjarri, arrestohen 4 serb dhe një shqiptar në Zubin Potok

admin