RTV AHIRETI
Shëndetësi

Pija me ananas dhe kastravec, iu ndihmon të humbni peshë për 7 ditë

pija-me-ananas-dhe-kastravec,-iu-ndihmon-te-humbni-peshe-per-7-dite

Detoksifikimi i trupit është jashtëzakonisht efektiv për trupin tonë.

Pastruesi i zorrës së trashë do të largojë toksinat, mbeturinat dhe kimikatet në trup, e madje edhe nga zorrët.

Heqja e këtyre mbeturinave do t’ju ndihmojë gjithashtu të humbni peshë.

Krejt çfarë iu duhen janë përbërësit e mëposhtëm për të përgatitur lëngun për të humbur peshën dhe për të pastruar zorrës së trashë në vetëm një javë.

Ndiqini ato më poshtë:

– Lëngu i një portokalli

– ½-ta e Aloe Verës

– Një mollë (e gjelbër ose e kuqe)

– ½-ta e kastravecit

– Një fetë e ananasit

Ndani fletën e aloe verës në dy, përdorni vetëm gjysmën në përgatitjen e dy gotave lëngut, hiqni gjithë xhelin dhe shtojeni atë në blender.

Shtoni të gjitha përbërësit në një blender së bashku me një gotë uji dhe lëng portokalli.

Konsumojeni dy herë në ditë, një herë në bark të thatë dhe përsëri pasdite për një javë në mënyrë që të merrni rezultate optimale.

Related posts

Për të humbur peshë, hani këto fruta çdo mëngjes

rezart morina

Ushqimet që ju ndihmojnë të bëni një gjumë më të mirë

admin

​Çajrat bimor që ndihmojnë në largimin e fryrjes së barkut

rezart morina