RTV AHIRETI
Shëndetësi

Pini lëng majdanozi çdo mëngjes për të rënë në peshë

pini-leng-majdanozi-cdo-mengjes-per-te-rene-ne-peshe

Doni një kurë natyrale që t’ju ndihmojë me humbjen e disa kileve? Çdo mëngjes duhet të pini esëll lëngun e një tufe majdanozi të përzier me lëngun e një gjysme limoni dhe mjaltë.

Kjo kurë duhet ndjekur me përpikmëri çdo mëngjes për pesëditë dhe më pas sërish pas një pushimi dhjetëditor.

Majdanozi dhe lëngu i limonit ndihmojnë për tretjen dhe oksidimin e yndyrës.

Mund t’i shtoni edhe gjethe menteje për shije.

Related posts

Puberteti i hershëm mund të ndikojë në shëndetin mendor të fëmijëve

admin

Arrat nuk ju shtojnë në peshë

admin

Arsyet që ngadalësojnë metabolizmin lidhen me stilin tuaj të jetesës, ja çfarë duhet të keni kujdes

admin