RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Plagosen dy persona në Pejë

plagosen-dy-persona-ne-peje

Më datë 13 qershor 2023 rreth orës 23:10, Policia është informuar se nё rrugën “ Ali Pashё Gucija ” nё Pejё ka tё shtёna me armё zjarri.

Policia menjëherë ka dalë në vendngjarje, aty ka kuptuar se fillimisht disa persona janё rrahur mes veti.

Gjatë rrahjes nga personat e dyshuar ёshtё pёrdorur edhe arma e zjarrit dhe si pasoj dy (2) persona janë plagosur.

Dy (2) tё plagosurit janё dёrguar pёr tretman mjekёsor nё spitalin Rajonal nё Pejё, ndёrkohё ndihmё mjekёsore kanё kёrkuar edhe dy (2) persona tё tjerё tё cilёt kanё qenё tё pёrfshirё nё rrahje.

Njёri nga personat e dyshuar ёshtё arrestuar nga njësitet Policore, ndёrsa i dyshuari tjetёr ndodhet nё arrati. /

Related posts

Kurti fton serbët t’i marrin targat e Kosovës, thotë se dezinformimi paraqet rrezik për sigurinë kombëtare

admin

39 fëmijë palestinezë lirohen nga burgjet izraelite

admin

Kurti: Po japim kontribut që ta zbusim hendekun mes kërkesës dhe nevojës në biznese

rezart morina