RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Policia bullgare gjeti 18 emigrantë të vdekur në një kamion të braktisur, mbijetojnë 28 të tjerë

policia-bullgare-gjeti-18-emigrante-te-vdekur-ne-nje-kamion-te-braktisur,-mbijetojne-28-te-tjere

Të paktën 18 persona u gjetën të vdekur në Bullgari në një kamion të braktisur në një fshat pranë kryeqytetit Sofje, tha të premten Ministria e Brendshme bullgare.

“Sipas informacioneve fillestare, kamioni po transportonte emigrantë të paligjshëm – gjithsej rreth 40 persona, të cilët ishin fshehur në një vend të fshehur nën lëndën drusore të transportuar”, tha ministria.

Të mbijetuarit u dërguan në spital për trajtim mjekësor, tha ajo. /ora

Related posts

BE-ja ndan 500 milionë euro për industrinë e mbrojtjes

admin

Qytetarët të mllefosur me grevën – nuk iu intereson Qeveria e as SBASHK-u, duan që mësimi të fillojë

admin

Orban, Vuçiç dhe Dodik ndjekin stërvitjet ushtarake serbe në Batajnicë – VIDEO

admin