RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Policia e Kosovës shpall konkurs për zyrtarë policorë

policia-e-kosoves-shpall-konkurs-per-zyrtare-policore

Policia e Kosovës sot ka shpallur konkurs për pranimin e disa zyrtarëve policorë.

Sipas një njoftimi për media bëhen të ditura dhe kushtet e pranimit për zyrtarët policorë.

Tutje në njoftim thuhet se kandidatët që aplikojnë për zyrtarë policorë në Policinë e Kosovës duhet t’i përmbushin këto kritere:

a) Të jetë shtetas i Republikës së Kosovës;
b) Të jetë i moshës 18-30 vjeçar;
c) Të ketë të përfunduar shkollimin e mesëm;
d) Të jetë në gjendje të mirë fizike, mentale dhe emocionale;
e) Të mos jetë i dënuar për ndonjë vepër penale;
f) Të mos posedojë tatuazh në pjesë të dukshme të trupit;
g) Të ketë integritet personal dhe vlera të larta etike

Related posts

Policia: Lirohen për qarkullim dy pikat kufitare në Jarinje e Bërnjak

admin

Forcat izraelite shkatërruan dy shtëpi të palestinezëve në Bregun Perëndimor

admin

Abazoviq me ftesë të Zelenksyt merr pjesë në Samitin e Dytë të Platformës së Krimesë

admin