RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Policia nis hetimet për tri vdekje të dyshimta në Prishtinë, Graçanicë e Malishevë

policia-nis-hetimet-per-tri-vdekje-te-dyshimta-ne-prishtine,-gracanice-e-malisheve

Policia ka hapur hetime për tri raste të vdekjeve të cilat kanë ndodhur të hënën në Prishtinë, Graçanicë e Malishevë.

Sipas raportit 24-orësh të Policisë së Kosovës, në Prishtinë një person ka iniciuar rast për vdekjen e vajzës së tij në QKUK. Siç thuhet në raport, ai është njoftuar nga stafi mjekësor për vdekjen e vajzës e cila ka qenë duke marrë trajtim spitalor. Trupi i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion dhe rasti po hetohet.

Në fshatin Badovc i Ri në Graçanicë një burrë është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes. Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë është dërguar në IML për obduksion dhe rasti vazhdon të hetohet.

Ndërkaq në Malishevë është gjetur i shtrirë në tokë një person, vdekja e të cilit është konstatuar nga ekipi mjekësor. Me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë është dërguar në IML për obduksion.

Related posts

Kurti: Propozimi evropian, bazë e mirë për diskutime të mëtutjeshme

rezart morina

Policia jep detaje për sulmet e sotme në Leposaviq

rezart morina

Ushtria izraelite arreston 21 palestinezë në Bregun Perëndimor

admin