RTV AHIRETI
Lajme

Presidenti Biden dënon rritjen e antisemitizmit: Minon sigurinë e qytetarëve, normat dhe vlerat thelbësore demokratike

presidenti-biden-denon-rritjen-e-antisemitizmit:-minon-sigurine-e-qytetareve,-normat-dhe-vlerat-thelbesore-demokratike

Presidenti Joe Biden dënoi “rritjen e theksuar” të antisemitizmit, gjatë një fjalimi të martën me rastin e përvjetorit të Holokaustit, që përkoi edhe me shtatë mujorin e fillimit të konfliktit në Rripin e Gazës. “Kjo urrejtje vazhdon të qëndrojë thellë në zemrat e shumë njerëzve në botë”, tha Presidenti Biden gjatë një fjalimi në ceremoninë

Related posts

Tërmet në Bosnjë-Hercegovinë

admin

Sveçla publikon video të grupit terrorist: Shihet Milan Radojçiq, udhëheqës i grupit

rezart morina

Kongresi amerikan miraton Rezolutë për vrasjen e vëllezërve Bytyqi, del me kërkesa ndaj Serbisë

admin