RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Presidenti Erdoğan dënon sulmin ndaj ambasadës së Azerbajxhanit në Teheran

presidenti-erdogan-denon-sulmin-ndaj-ambasades-se-azerbajxhanit-ne-teheran

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, dënoi sulmin ndaj ambasadës së Azerbajxhanit në Teheran, transmeton Anadolu Agency (AA).

Përmes një postimi nga llogaria e tij në rrjetet sociale, presidenti Erdoğan, ka dënuar sulmin në fjalë.

“Dënoj ashpër sulmin e neveritshëm të kryer ndaj ambasadës së Azerbajxhanit në Teheran dhe në të cilin ra dëshmor shefi i sigurisë. Vëllezërve tanë azerbajxhanas i përcjell ngushëllimet e mia dhe të plagosurve i uroj shërim të shpejtë. Turqia ndodhet pranë mikut dhe vëllait të saj, Azerbajxhanit”, ka shkruar presidenti turk.

Related posts

Orban: BE është në prag falimentimi

admin

Nëntë muaj pa qeveri, Iraku përballet me kaos

admin

Mbetet i pandryshuar çmimi i benzinës dhe gazit, zbritet nafta për 1 cent

admin