RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Presidenti palestinez Abbas, mbërrin për vizitë në Ankara

presidenti-palestinez-abbas,-mberrin-per-vizite-ne-ankara

Presidenti palestinez, Mahmoud Abbas, ka mbërritur në kryeqytetin Ankara të Turqisë për të zhvilluar takime, transmeton Anadolu Agency (AA).

Avioni me të cilën udhëtoi presidenti Abbas dhe delegacioni që e shoqëron atë u ul në aeroportin Esenboğa në orën 15.30 sipas kohës lokale.

Abbas u prit në aeroport nga zv/guvernatori i Ankarasë, Murat Soylu, zyrtarë të bashkisë dhe ambasadori i Palestinës në Ankara, Faed Mustafa.

Related posts

Shira të dendur në Japoni, autoritetet kërkojnë evakuimin e dhjetëra mijëra banorëve

admin

Kurti: Jam i gatshëm të bisedoj për marrëveshjet e Brukselit, por s’ka argument për Asociacionin

admin

Panel diskutimi, “Greqia ua mohon çamëve identitetin kombëtar”

admin