RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Presidenti palestinez të hënën për vizitë zyrtare në Turqi

presidenti-palestinez-te-henen-per-vizite-zyrtare-ne-turqi

Presidenti palestinez Mahmoud Abbas do të mbërrijë në Turqi të hënën për një vizitë zyrtare treditore, njoftoi agjencia shtetërore e lajmeve Wafa, transmeton Anadolu Agency (AA).

Abbas do të takohet me presidentin turk Recep Tayyip Erdoğan për bisedime mbi marrëdhëniet dypalëshe, ka thënë ambasadori palestinez Fa’ed Mustafa në një deklaratë të cituar nga Wafa.

Diskutimet midis dy liderëve do të përfshijnë gjithashtu zhvillimet në Palestinë dhe çështjet rajonale dhe ndërkombëtare me interes të përbashkët, ka njoftuar Mustafa. /aa

Related posts

Takimet me zyrtarë nga shtetet e BE-së që nuk e njohin Kosovën, Lajçak e njofton edhe Greqinë për dialogun

admin

India nis misionin e parë drejt Diellit – VIDEO

rezart morina

Indonezi, rritet në 310 numri i të vdekurve nga tërmeti

admin