RTV AHIRETI
Lajme

“Pritet të hapet grupi i parë i kapitujve të negociatave për Shqipërinë”- Varhelyi: Është në interes të BE-së që zgjerimi të ndodhë së shpejti

“pritet-te-hapet-grupi-i-pare-i-kapitujve-te-negociatave-per-shqiperine”-varhelyi:-eshte-ne-interes-te-be-se-qe-zgjerimi-te-ndodhe-se-shpejti

Komisioneri Evropian për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Olivér Várhelyi, tha se është në interes të Bashkimit Evropian që zgjerimi të ndodhë së shpejti. Ai foli në forumin “BE takon Ballkanin” në Sofje të hënën, njoftoi agjencia bullgare e lajmeve BTA. Várhelyi tha se konteksti gjeopolitik ka ndryshuar gjatë viteve të fundit. Várhelyi theksoi se politika e

Related posts

Polica arreston pesë persona në aksionin për fajde

admin6

McDonald’s do të blejë të gjitha franshizat e restoranteve të saj në Izrael mes thirrjeve për bojkot

RTI

Emiratet e Bashkuara Arabe bëjnë thirrje për armëpushim të menjëhershëm dhe ndihmë për Gazën

admin6