RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Prokuroria dhe policia me aksion në zyrat e kompanisë “Ambienti” në Pejë, priten arrestime

prokuroria-dhe-policia-me-aksion-ne-zyrat-e-kompanise-“ambienti”-ne-peje,-priten-arrestime

Prokuroria Themelore e Pejës në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, përkatësisht Njësitin kundër krimeve ekonomike, qysh në orët e mëngjesit kanë ndërmarr një aksion në kompaninë e pastrimit “Ambienti” në Pejë.

Siç mëson Telegrafi nga burime, aksioni ndërlidhet përkatësisht me anëtarët e bordit të kësaj kompanie të cilët dyshohen se kanë keqpërdorur pozitën zyrtare, paranë publike.

Aksioni është duke u zhvilluar ende, dhe pritet të ketë edhe arrestime.

Ndërkaq nga Policia e Kosovës i kanë konfirmuar për Telegrafin zhvillimin e këtij aksioni, por nuk kanë dhënë shumë detaje.

“Policia e Kosovës me njësitet relevante, sot është duke realizuar një operacion policor në rajonin e Pejës. Pas përfundimit të këtij operacioni, do të bëhen të ditura informacionet tjera”, ka deklaruar zëdhënsi i policisë, Bajram Krasniqi.

Related posts

Kurti: Liqeni i Ohrit është liqe tektonik, kam ardhur për bisedime për marrëveshje

admin

Kurti uron kryetarët dhe asamblistët e zgjedhur dje

rezart morina

Projektligji për Paga del në konsultim publik, këto janë koeficientët e propozuar

admin