RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Prokuroria e vazhdon edhe sot operacionin “Brezovica”

prokuroria-e-vazhdon-edhe-sot-operacionin-“brezovica”

Prokuroria e Ferizajt e ka vazhduar edhe sot aksionin “Brezovica”.

Kjo u bë e ditur me anë të një komunikate për media nga kjo prokurori, shkruan lajmi.net.

“Prokuroria Themelore në Ferizaj, njofton opinionin publik se në koordinim dhe bashkëpunim me Drejtorinë e Krimeve të Rënda (DKR) në Prishtinë, Inspektoratin e Ministrisë së Mjedisit, Departamentin e Mbrojtjes së Mjedisit, Inspektoratin e komunës, Drejtorinë e Parkut Kombëtar “Sharri” dhe Agjensinë Kadastrale të Kosovës, edhe sot, janë duke vazhduar operacionin për identifikimin dhe regjistrimin e vikend-shtëpizave në zonën e Brezovicës”, thuhet në komunikatë.

Qëllimi i këtij operacioni është identifikimi i ndërtimit të gjitha objekteve në zonat e mbrojtura të parkut kombëtar se në cilat zona janë ndërtuar ato, a posedojnë leje ndërtimore dhe të njëjtat a janë në pajtim me ligjin.

Edhe ky aksion i sotëm i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, është vazhdimësi i aksioneve të mëhershme në zonën e Brezovicës.

Related posts

Takim Zelenskyy-Biden gjatë Samitit të G7-s në Japoni

rezart morina

Arrestohet i dyshuari për vrasjen në Kijevë, policia jep detaje të reja për rastin

rezart morina

SHBA-ja furnizon Izraelin me bomba të mëdha anti-bunker

rezart morina