RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Protesta në Gjermani për rritjen e çmimit të energjisë

protesta-ne-gjermani-per-rritjen-e-cmimit-te-energjise

Rreth 800 protestues të mbledhur nën sloganin “Mjaft më – protestë në vend të ngrirjes” kërkuan një kufi të sipërm ligjor për çmimet e gazit natyror dhe energjisë elektrike

Një grup i qytetarëve në Berlin, kryeqytetin e Gjermanisë, protestuan të hënën kundër qeverisë për shkak të rritjes së çmimit të energjisë.

Në protestën para ndërtesës së Partisë së Gjelbër, grupi përdori pankarta dhe slogane për të kritikuar politikat e qeverisë që çuan në rritje çmimesh.

Rreth 800 protestues të mbledhur nën sloganin “Mjaft më – protestë në vend të ngrirjes” kërkuan një kufi të sipërm ligjor për çmimet e gazit natyror dhe energjisë elektrike, heqjen e taksave të gazit natyror dhe socializimin e sektorit të energjisë. /trt

Related posts

Në Stamboll u mbajt protestë kundër sulmeve izraelite në Gaza

admin6

Nuk u dolën rrogat, punëtorët shëndetësor protestojnë para QKMF-së në Prishtinë

admin

Rama takon kryeministren italiane

rezart morina