RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Protestuesi ngjitet në bashkinë e Sheffield-it për të hequr flamurin izraelit – VIDEO

protestuesi-ngjitet-ne-bashkine-e-sheffield-it-per-te-hequr-flamurin-izraelit-–-video

Protestuesit zëvendësuan flamurin izraelit që valëvitej mbi Bashkinë e Sheffield me një flamur palestinez, pasi u ngjitën në ndërtesë gjatë demonstrates.

Pamjet e shpërndara në mediat sociale treguan një burrë duke u ngjitur përtej çatisë për të hequr flamurin përpara se ta hidhte para një turme njerëzish poshtë.

Në një deklaratë, policia e South Yorkshire tha se besonte se dy burra ishin ngjitur në ndërtesë të martën në mbrëmje.

Asnjë arrestim nuk ishte bërë, tha forca, me hetime që janë “në vazhdim”.

Në pamjet, të shpërndara nga Sheffield Online, njerëzit mund të dëgjohen duke bërtitur “hiqe atë” dhe brohoritin ndërsa flamuri izraelit u ul.

Oficerët u përpoqën të shpërndanin turmat, me dy të dyshuar “duke ikur nga vendi i ngjarjes” gjatë “rrëmujës së vogël”. /mesazhi

Related posts

Shefi i diplomacisë greke kërkon lidhje më të mira me Turqinë për përfitime reciproke

rezart morina

Salih Mustafa dënohet me 26 vjet burgim nga Gjykata Speciale në Hagë

admin

Ushtria izraelite do të burgosë rezervistët dhe ushtarët që dezertuan nga shërbimi i rregullt ushtarak

admin