RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Putin viziton trupat në rajonin Kherson dhe Lugansk – VIDEO

putin-viziton-trupat-ne-rajonin-kherson-dhe-lugansk-–-video

Presidenti rus Vladimir Putin vizitoi selinë e grupit të trupave “Dnepr” në rajonin Kherson, territorin e Ukrainës.

“Putin i kërkoi ushtrisë të shprehte mendimin e tyre për situatën ushtarake në zonat Kherson dhe Zaporizhia.

“Nuk dua të shpërqendrohem nga detyrat e drejtpërdrejta komanduese dhe kontrolluese. Ne po punojmë profesionalisht, shkurt dhe konkretisht. Për mua është e rëndësishme të dëgjoj mendimin se si po zhvillohet situata, të dëgjoj, të shkëmbejmë informacione”, deklaroi Putin.

Pas bazës ushtarake në rajonin Kherson, presidenti rus Vladimir Putin vizitoi selinë e Gardës Kombëtare “Lindore” në Republikën Popullore të Luganskut (LPR).

“Vladimir Putin ka marrë raporte nga gjeneralkoloneli Alexander Lapin dhe zyrtarë të tjerë të lartë mbi situatën në këtë rajon”, tha zyra e shtypit, duke specifikuar se ishte vizita e parë e Putinit në Republikën Popullore të Luganskut. /atsh

Related posts

Piraj: Duhet të bëhemi patriotë ekonomikë, por kemi nevojë edhe për dorën e shtetit – VIDEO

admin

Deklarata e Samitit të Madridit: NATO zyrtarisht fton Finlandën dhe Suedinë të bëhen anëtare të Aleancës

admin

Gjermania i bën thirrje Rusisë “të ndalë vendosjen e minave në territoret e Ukrainës”

admin